ontario_titulka_medium.jpg
ontario logo_black.png

Balíček Puppy Medium

Šteniatka stredne veľkých plemien psov podobne ako menšie plemená dospievajú už v prvom roku života.

 

Balíček medium je kombináciou superprémiových krmív vhodných pre šteniatka stredne veľkých plemien. Obsahuje granuly, konzervu pre spestrenie stravy a rovnako mäkké maškrty vhodné aj pre vyberavé šteniatka.

Obsah balíčka Puppy Medium

 
Na kvalite nám záleží

Plnohodnotná strava je jeden zo základných pilierov zdravia a správneho vývoja mladého organizmu nášho šteniatka. V mladom veku sa rozhoduje o mnohom a preto je dôležité sa spoľahnúť na kvalitné krmivo, ktoré podporí zdravý rast aj imunitu vyvíjajúceho sa organizmu.

Pri výrobe sa využívajú suroviny z overených zdrojov bez využitia chemických konzervantov a farbív.

Kvalitné suroviny a spôsob výroby sú zárukou až 99% prijateľnosti – chutnosti

maso_kvalita.jpg
granuly_1.png

Každá jedna granula obsahuje to isté – pes si takto nevyberá len to, čo mu chutí, ale v kŕmnej dávke dostane všetko to, čo vyvíjajúci organizmus potrebuje.

Plnohodnotná strava v každej jednej granule
 
Receptúra aj pre šteniatka s citlivým trávením

Receptúra s využitím hypoalergénnych surovín ako je jahňa či ryba v kombinácii s ryžou zabezpečia plnohodnotnú stravu aj pre šteniatka s citlivejším trávením. 

puppy food_2.jpg
Kŕmna dávka

Množstvo krmiva, ktoré šteniatku počas dňa dodá všetku potrebnú energiu a nevyhnutné živiny pre zdravý rast a optimálny vývoj.

 

Optimálnu kŕmnu dávku/denný príjem granúl, nájdeme na obale a zistíme ju na základe aktuálneho veku šteniatka a hmotnosti, ktorú v dospelosti dosiahne. Kŕmnu dávku šteniatkam delíme do viacerých porcií denne.

davkovanie.jpg
Ak prechádzame na nové krmivo

Zmena krmiva by mala byť postupná, dokážeme sa tak vyvarovať zažívacím ťažkostiam nášho šteniatka.

 

Zmenu je vhodné rozdeliť aspoň na 7 dní (niekedy aj dlhšie). Ak u šteniatka v priebehu tohto obdobia pozorujeme ťažkosti so zažívaním (plynatosť, hnačky...) pomer nového krmiva znížime, keď sa trávenie upraví, môžeme plynulo pokračovať v prechode na nové krmivo.

napln_dni.png
Častá zmena stravy psom neprospieva

Pes je pomerne konzervatívny stravník, ak kŕmime kvalitnými granulami môže byť na nich aj dlhodobo, čomu si postupne privykne aj tráviaci trakt – najmä symbiotická črevná mikroflóra.

 

Nárazová zmena granúl a rovnako tak časté striedanie rôznych značiek či ich miešanie vedie k zbytočnému zaťažovaniu trávenia a možným zdravotným ťažkostiam.


Ak chceme šteniatku „ozvláštniť chuť“ je ideálne podať konzervu či maškrtu určenú pre šteňatá, ako by sme mali zmeniť základnú stravu - granuly.

dog food_1.jpg