top of page

Hry s mačkami na dlhé zimné/jesenné večeryAko sa nám skracujú dni a predlžujú noci, máme viac času na aktivity v interiéri. S našimi mačacími parťákmi vieme rozvíjať rôzne aktivity.

Tieto aktivity môžeme rozdeliť do skupín podľa toho, čo chceme rozvíjať. Hrou u mačiek vieme rozvíjať napríklad obratnosť, lov, kognitívne funkcie a rôzne iné. Najčastejšie sa s mačkami hráme pomocou rôznych udíc či mávatok, pričom rozvíjame ich schopnosti lovu.


Je takmer isté, že majiteľ mačky má v arzenáli hračiek aj laser. Tu je nutné upozorniť, že hra s laserom môže byť pre mačky veľmi frustrujúca. Mačky sú totiž perfektní lovci a vo väčšine prípadov lovia úspešne, preto hra so svetielkom, ktoré nevedia chytiť, môže byť pre nich mätúca a mať negatívny efekt. Nemusíte laser však vyhadzovať, stačí, ak prispôsobíte hru tak, aby mačka niečo ulovila. Namierte laser priamo na obľúbenú hračku, a keď mačka pôjde za svetlom, zhasnite laser priamo vtedy, ako chytí hračku. Je to skvelá hra, ktorá bude baviť oboch účastníkov veľmi dlhú dobu.

Hra s udicami a mávatkami je zaručená klasika. Samozrejme, každá mačka je originál, takže nie všetkým musia vyhovovať pierka. V predajniach Super zoo zoženiete hračky rozličných tvarov, farieb a veľkostí. Mačky budú nadšené, a aj pre vás bude zábavné sledovať kreácie vášho miláčika, ako sa snaží loviť, a tiež vám ukážu v plnej sile aké vedia byť obratné.

Potom tu máme hračky s obsahom kocúrnika či valeriány, pri ktorých vaša asistencia nie je potrebná. Viete sa, samozrejme, zapojiť aj do tejto aktivity. Napríklad môžete mačke túto hračku hádzať. Sú dostupné v rôznych prevedeniach, od plnených vankúšikov po valčeky, či loptičky.

Pre našich chlpatých miláčikov sú atraktívne aj hračky, ktoré fungujú na princípe obľúbenej maškrty. Tú vložíte do hračky a mačka musí maškrtu vybrať pomocou pazúrikov alebo celej packy. Verte, že pri tejto aktivite zistíte, aké sú mačky inteligentné. Nebudú robiť nezmyselné veci, práve naopak, prídu na neuveriteľné spôsoby ako si zjednodušiť trasu k obľúbenej maškrte. Táto aktivita rozvíja kognitívne funkcie.

Veľmi účinnou hračkou na podporu myslenia je Cat IT labyrint strom. Sú tam dostupné rôzne obtiažnosti, ako viete hračku nastaviť. Nasypete maškrty na vrch stromu, a tie popadajú do rôznych úrovní. Mačky by sa mali snažiť maškrty dočiahnuť packami a cez otvor ich posúvať nižšie.


Vypracovala: Eva Šurkalová, chovateľka mainských mývalích mačiek, Super zoo Prievidza


32 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page