top of page

7. tipov na správne venčenie psa v letných horúčaváchLeto je už v plnom prúde, teploty vo vysokých číslach a preto musíme byť opatrní hlavne pri venčení našich zvieracích miláčikov. Treba mať na mysli, že organizmus psíka sa dokáže rýchlo prehriať a preto je potrebné tomu prispôsobiť prechádzky aj venčenie. Nezabúdajme ani na horúci betón, ktorému je najlepšie sa úplne vyhnúť. V článku sa dočítate ako labky chrániť pred horúcim asfaltom a získate pár tipov ako venčiť v týchto horúcich dňoch.


1. Voda

Úplný základ je voda. Tú netreba podceňovať, pretože pitný režim je veľmi dôležitý. Ak vieme, že ideme so psíkom na dlhšiu prechádzku, tak nám ako dobré pomôcky poslúžia tomu vhodné cestovné napájačky, alebo cestovné misky.


2. Tieň

Odpočinok v tieni v chládku pod stromami je ideálny počas prechádzky, avšak ak sa nachádzame na mieste, kde stromy v bližšom okolí nie sú, je vhodné psíkovi tieň vytvoriť, napríklad pomocou dáždnika. Alebo ak plánujete výlet, kde dlho tieň k dispozícii nebude, v takom prípade je vhodné nechať psa doma.


3. Plávanie

Ideálne je v takýchto dňoch schladiť sa, a to najlepšie v nejakom jazere, vodnej nádrži a pod. Psi, ktorí majú radi vodu to určite ocenia. Ale treba dbať na to, aby sa psík ochladzoval a vchádzal do vody postupne. Najprv ho ovlažiť vodou na brušku a potom ho postupne nechať namočiť sa celého. Ide o to, aby psík nedostal teplotný šok. Potom do vody môže aj skákať a pobehovať z nej von aj dnu.


4. Auto

NIKDY PSÍKA NENECHÁVAJTE SAMÉHO V ZATVORENOM AUTE!!!

Netreba zabúdať nato, že auto sa na slnku pri vonkajšej teplote 27°C dokáže rozpáliť za 10 minút až na 49°C. V priebehu ďalších minút až na 70°C. Preto netreba podceňovať ani tú krátku chvíľu, kedy si myslíme, že môžeme nechať psíka osamote v aute s pootvoreným okienkom, pretože ani to mu nepomôže. Preto treba psa vziať so sebou von z auta, alebo si cestu naplánovať tak, aby bola krátka a bez dlhých zastávok.


5. Starostlivosť o labky

Majitelia psíkov, ktorí bývajú v bytovkách, kde je prístup k zeleni obmedzenejší, by nemali zabúdať na rozpálený asfalt, ktorý môže psíkovi spôsobiť popáleniny na vankúšikoch labiek. Na ochranu psích labiek môžeme použiť krém na labky, ktorý labku hydratuje, vytvorí na nej ochranný film a chráni ich poranením.


6. Venčenie ráno a večer

Najhoršie, čo môžete v lete urobiť, je ísť v horúcich dňoch venčiť svojho psieho parťáka v čase obeda. Tak ako nám, ani psíkom sa neodporúča byť na slnku cez pravé poludnie. Riskujeme, že nám v tomto čase, kedy teplota kulminuje psík môže skolabovať. Najideálnejšie je ísť von čo najskôr ráno, kým je ešte čerstvý a chladnejší vzduch a večer, po západe slnka, poprípade neskôr.


7. Chladiace podložky

Dnes máme k dispozícii veľa rôznych pomôcok na prežitie horúčav a jednou z nich je aj chladiaca podložka. Môžete ju použiť v aute, v domácnosti, ale aj po dlhšej prechádzke. Výhodou chladiacej podložky je, že ju netreba dávať do chladničky, či mrazničky, ale funguje na princípe chladiaceho gélu. Stačí ju odložiť na krátky čas do chládku (pár minút) a je pripravená na ďalšie použitie. Väčšina psíkov tieto podložky obľubuje. Je dobrá aj pre psov, ktorí nemajú radi vodu a majú takto jednoduchú možnosť sa vďaka podložke schladiť.


Vypracovala: Barbora Grusová, vedúca predajne Super Zoo Sabinov100 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page