top of page

Myslite na imunitu vášho psa

Updated: Nov 25, 2022


Prečo je vhodné posilňovať imunitu psíkom?

Niektoré psy sú náchylnejšie na rôzne zdravotné problémy a alergie, čo zapríčiňuje pokles ich imunitného systému. Približne 70% imunitného systému sídli v črevách, a preto je potrebné ako prvý bod zvoliť kvalitné granuly prípadne konzervy/kapsičky.


Kedy je potrebné zvýšiť pozornosť?

Pri starších psoch alebo psoch, ktoré majú nižšie postavenie tela je dobré používať pršiplášte, prípadne v chladnejších obdobiach zateplené kabátiky. Je to prevencia proti prechladnutiu, chráni kĺby a obličky. Toto samozrejme platí aj pre psíkov, ktorí nemajú úplne dobrú podsadu, alebo sa zdržiavajú prevažne vnútri a pobyt vonku, aj keď krátky, nie je pre nich úplne príjemnou činnosťou. Oblečenie je dobrou voľbou aj pri psíkoch, ktoré trpia dyspláziou bedrových alebo lakťových kĺbov, prípadne inou chorobou ohrozujúcou pokles ich imunity. Pri psoch, ktorým chceme len podporiť imunitu či už v chladnejšom počasí, po zraneniach alebo v rekonvalescencii, vieme použiť produkty z nášho portfólia dostupného skoro na každej predajni.

Medzi veľmi obľúbené patria želatínky od značky Vitar Veterinae. Ich najväčšou výhodou je, že chutia aj vyberavejším psíkom a vieme ho ponúknuť psíkovi aj ako maškrtu.

Veľký výber nájdeme aj v maškrtách od značky Brit. V ponuke máme hmyzie so zázvorom, ktoré sú mäkšie, alebo chrumkavé maškrty od značky Carnilove.

Pokiaľ vám nevyhovujú maškrty nezúfajte. Vieme ponúknuť aj 5% CBD kvapky, ktoré tiež napomáhajú k zvýšeniu imunity a sú vhodné pri takmer každom zdravotnom probléme. Vhodný je tiež prášok do krmiva Humac, ktorý napomáha aj pri tráviacich problémoch. Produkty na podporu imunity je dobré podávať aj v období kotercového kašľa, kde je možné podanie aj očkovacej látky u veterinárneho lekára.


V prípade otázok neváhajte navštíviť predajne Super zoo, kde vám s radosťou poradí náš tím.

Vypracovala: Viktória Kaňková, vedúca predajne Bratislava – Avion

31 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page