top of page

Prechladnutie u mačiek


V sezóne chrípkových ochorení by ako ľudia, tak aj zvieratá mali zvýšiť príjem vitamínov na posilnenie imunity. Všadeprítomné vírusy nám môžu spôsobiť nemalé problémy. Prevencia je vždy lepšia, ako riešenie následného problému.


V predajniach Super zoo môžete pre mačky nájsť aj produkty na posilnenie imunity. V práškovej forme je to vitamínová zmes Vitamin Cal, ktorú viete pridať do suchého aj mokrého krmiva. Obsahuje vysokohodnotné minerály, vitamíny a stopové prvky, ktoré udržia vaše mačky zdravšie a odolnejšie. Alternatívou v tekutej forme je vitamín B komplex, ktorý možno aplikovať priamo do ústnej dutiny alebo primiešať do mokrého krmiva, poprípade do vody. Vitamín B komplex podporuje zdravú srsť, vyrovnaný nervový systém a metabolizmus.


Na čo si dať pozor a ako rozoznať príznaky „prechladnutia“? Môže to byť častejšie kýchanie mačky. Ak vám mačka kýchne raz do týždňa, netreba robiť paniku. Ak by to však bolo viackrát za deň, treba zbystriť pozornosť. Nie vždy sa však ochorenie začína kýchaním. Niekedy môže začať aj výtokom z nosa, očí, či zvýšenou teplotou. Preto je dobré poznať svoju mačku a mať dobre odsledované jej správanie. Pri vyššie spomenutých príznakoch odporúčame navštíviť veterinára.


Vypracovala: Eva Šurkalová, chovateľka mainských mývalích mačiek, Super zoo Prievidza

27 views0 comments

Recent Posts

See All

Ragdoll

Comentários


bottom of page