top of page

Zimné obdobie v našom spolunažívaní s mačkouNastáva zimné obdobie. Pevne veríme, že tento rok sa dočkáme krásneho sneženia a vŕzgania snehu pod topánkami. A ako je to s mačkami v tomto období? Ako vieme zabaviť našu micku, keď je za oknami zlé počasie a ani nám sa nechce pohnúť z pod deky a odložiť šálku čaju, ktorú držíme v ruke. Ekologická možnosť „dva v jednom“, ako to rada hovorím, je kúpiť kŕmidlo pre vtáčiky pre vonkajšie vtáčiky a nainštalovať ho priamo k oknu, pri ktorom vaša šelma najradšej spáva. Keď sa vám vtáčiky naučia chodiť sa stravovať do kŕmidielka, tak máte vyhraté. Pripravíte tak vašej mačke krásne živé divadlo, z ktorého nespustí zrak.


Ak sa vám nepozdáva toto riešenie, samozrejme viete vašu šelmu domácu uspokojiť aj inak. Zaobstarajte jej rôzne interaktívne hračky. Najmä také, ktoré nemusíte obsluhovať vy, ale namiesto toho budete musieť zakúpiť baterky, aby hračky fungovali. Atraktívnou zábavkou pre vaše mačky môžu byť tzv. lízacie podložky, na ktoré viete aplikovať v podstate hocičo, čo váš mačiak ľúbi. Vyberte mu novinky v podobe krémov od značky Ontario.


Ak vaša mačka nie je fanúšik jedla, vtáčikov a ani ju nezaujímajú hračky a len tak rada sedí a sleduje okolie, je pre vás jasná voľba škrabadlo. V ponuke je veľké množstvo škrabadiel. Pre mačky, ktoré sú aktívne je vhodné zaobstarať škrabadlo, ktoré má veľa variácií preliezok a je vysoké. Pre mačky „pohodárky“ s možno väčšími zásobami na zimu, je vhodné škrabadlo s pevnejšími stĺpikmi.


Samozrejme, nájdeme toho oveľa viac ako zabaviť mačičku v zimných večeroch, ale niekedy nie je nad to len si sadnúť pred telku a nechať sa uspávať mačacím pradením. Zima vie mať melancholický nádych, ale pre našich mačiakov je to čas, kedy ste viacej doma, a oni si to patrične užívajú.


Zimné obdobie neznamená len krásnu vianočnú výzdobu a príjemnú pohodovú pohodu, ale aj obávaný Silvester. V tomto prípade je dobré sa vybaviť dopredu a pripraviť sa na každú možnosť, aj na tú horšiu. Existuje veľa prípravkov, ktoré vedia upokojiť vašu šelmu. Sú rôzne typy na báze bylín alebo aj silnejšie, ktoré kúpite iba u veterinárnych lekárov. Vždy je dobré si ukľudňujúci prostriedok najskôr vyskúšať pár dni pred tzv. „veľkým treskom“, aby ste poznali účinok týchto prípravkov na vaše zviera. Je dobre na to myslieť ešte na včas, aby ste si ich stihli otestovať a poprípade nájsť alternatívu.

Vypracovala: Eva Šurkalová, ambasádor Super zoo, vedúca predajne Super zoo Senec

27 views0 comments

Recent Posts

See All

Ragdoll

Commenti


bottom of page