top of page

Interaktívne hračky pre psy

Updated: Jan 8Interaktívne hračky sú posledné roky čoraz viac vyhľadávanejšie. Tieto hračky sú veľkým plusom pre majiteľov psov, keďže psy sa vďaka nim vedia sami zabaviť a unaviť najmä mentálne, čo je veľká výhoda na dlhé hodiny počas zimného obdobia, kedy sa skôr stmieva. Psy v podstate nepotrebujú pozornosť majiteľa, pretože sa vedia zahrať aj samy, zamestnajú si najmä hlavu, rozvíjajú zmysly a trénujú vytrvalosť a koncentráciu.


Interaktívnych hier je nespočetné množstvo, preto by sme pre svojho psíka mali vybrať tú správnu. Tieto hry môžu byť z textilu, z gumy, drevené, plastové. Postupne si niektoré predstavíme. Pri prvom výbere takejto hračky  by sme mali zaobstarať  jednoduchšiu a hlavne takú, ktorá je  vhodná pre dané plemená resp. k veľkosti psa. Pre šteniatka by sme mali vyberať menšie, ľahšie a mäkšie, aby si náhodou nevylomili zuby.


Najbežnejšie a najpoužívanejšie hry pre psy:


Drevené/plastové hlavolamy pre psov - nepochybne zamestnajú mozog psíkov, musia rozmýšľať, ako sa dostať k potrave, majú tam rôzne otvory, ktoré pomocou labiek, úst musia otvoriť alebo posunúť na niektorú stranu, aby sa dostali k maškrte. Tieto hry rozvíjajú motoriku, logické myslenie, sústredenosť a vytrvalosť.


Gumené interaktívne hry - Sem patria loptičky s otvorom na maškrty, kde sa pes musí hlavne pomocou labiek dostať k maškrte. Tu zapája motoriku a logické myslenie. Taktiež dentálne loptičky, do ktorých sa dajú vložiť granuly a pes si ich pomocou zubov musí sám z hračky povyberať.  Rôzne gumené podložky, na ktoré sa po celej ich ploche rozotrie obsah psej konzervy a pes túto „maškrtu“ musí z podložky vylízať, pričom zapája najmä mozog a trénuje výdrž.

Čuchacie deky/koberček - tieto deky sú úžasný spôsob, ako rozvíjať pachovú prácu psov, vytrvalosť a hlavne psíka unavia mentálne. Do čuchacej deky sa nahádžu granulky, alebo menšie maškrty a pes ich musí nájsť pomocou nosa. Tieto čuchacie deky nájdete aj v našich predajniach Super zoo.


Automatické vrhače loptičiek - psy sa zabavia a unavia hlavne fyzicky, udržia ich v kondícii. Hra učí psa na postreh a rýchlu reakciu. Tento prístroj odhodí loptičku naozaj ďaleko, čím sa majitelia nemusia namáhať a odhadzovať loptičku ručne.


Vyskúšajte niektorú z odporúčaných hračiek, vášho psíka určite poteší.


Vypracovala: Katka, asistent predaja, Super zoo Komárno


34 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page