top of page

Vianoce našich havkáčovAj keď Vianoce nie sú primárne o darčekoch, často už niekoľko týždňov pred nimi vymýšľame, koho by sme akým darčekom radi potešili. Našim členom rodiny chceme aj takto ukázať, že nám na nich záleží a z lásky ich 24.12. aspoň nejakou maličkosťou obdarujeme. A keďže mnohí berieme psíkov ako členov rodiny, nesmieme zabudnúť ani na nich, veď oni nás obdarúvajú 365 dní v roku svojou láskou a občas aj nejakými šibalstvami :)

Darčeky pre našich štvornohých parťákov by sme si mohli rozdeliť do viacerých kategórií – na tie, ktorým sa poteší psík, ďalej na darčeky, ktorým sa poteší majiteľ a nakoniec aj na také, ktoré potešia oboch. U chlpáčov dvojnásobne platí, že láska ide cez žalúdok. Pamlskom sa poteší snáď každý psík. S prihliadnutím na stravovacie návyky vášho psieho parťáka môžete vybrať pamlsky od výmyslu sveta – či už nejaké mäkšie mäsové, z ktorých viete nájsť vhodné aj pre alergikov, alebo niečo tvrdšie, čo vydrží dlhšie. Na výber máte rôzne veľkosti kostí, alebo napríklad aj také uši, ktoré sú obľúbenou pochúťkou mnohých psíkov. Jedným z našich tipov je aj Nepálska tyčinka, ktorá nie je až tak bežným pamlskom a možno si nájde miesto vo vašom nákupnom košíku teraz v predvianočnom období, kedy vymýšľame niečo extra pre svojho štvornohého parťáka ako darček. Trvácnejší darček na mlsanie, na ktorom si psík pochutí, je už len paroh.

Ak sa bojíte, že pes bude kradnúť nové hračky vašim deťom, kúpte radšej aspoň jednu aj pre chlpáča. Psíkovia sú občas ako deti, také hravé. Tak prečo im nedopriať nejaký nový podnet, novú hračku? V Super zoo máte na výber rôzne tvary, veľkosti, materiály, tvrdosti hračiek. Po akej siahnuť? Pre vášnivých aportérov máme frisbee či lopty, pre trošku pasívnejších zasa plyšové hračky, alebo aj drevené. Namiesto konárov, ktoré psík nájde vonku a môže si nimi ublížiť, mu viete ponúknuť olivové drevo, ktoré ponúka dlhotrvajúcu zábavu a nakoľko sa neštiepi, je bezpečnejšie, ako konáre nájdené vonku.

Medzi darčeky, ktoré potešia obe strany určite patria interaktívne hračky. Tie zabavia psíka na nejaký čas, pričom rozvíjajú kognitívne schopnosti psa, takže majitelia sa môžu venovať niečomu inému a chlpáč zasa ocení náplň takejto interaktívnej hračky – čiže pamlsky. Podložkou na lízanie alebo čuchacou dekou zasa ozvláštnite bežné kŕmenie.

Naopak, medzi darčeky, ktoré tešia skôr nás - majiteľov, patria obojky, nové misky alebo oblečenie pre psa. To sú skôr také tie praktické darčeky, ktoré by som prirovnala k tomu, že náš psík ich vníma asi tak, ako keď nás niekto obdaruje ponožkami. Tiež to pre nás ako dar nie je žiadne terno, ale zasa bez nich si už tradičné Vianoce predstaviť nevieme ;)

Pri praktických darčekoch ešte zostanem – mojim tipom je známka pre psíka, ktorú kúpite vo vybraných predajniach Super zoo a môžete si rovno na ňu dať vygravírovať meno psíka, prípadne aj telefónne číslo majiteľa. Ďalším praktickým tipom je pelech pre psa. Starší psík ocení ortopedický pelech.


Svoje teplé miesto chce mať každý psík, nie len tí naši, ale aj tí opustení psíkovia v útulkoch, a to najmä v chladnom, zimnom období... Priložiť ruku k dielu môže každý. Na Slovensku máme stále v útulkoch veľmi veľa chlpáčov, ktoré čakajú na svoj priateľský domov. Za ten čas ale útulok vynaloží nemalé náklady, tak im pomôžme pomáhať. Krmivo, deky, obojky, hygienické podložky sa míňajú na kvantá. O financiách na veterinárnu starostlivosť nehovoriac... Preto vás prosíme, ak vám to vaše možnosti dovoľujú, spomeňte si pri nákupe aj na nich a vložte malý darček do zberných košov v našich predajniach. Každá pomoc sa počíta. :)


Vypracovala: Eva Alakšová, ambasádor Super zoo21 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page